Cubryna 2376 m. n.p.m.

Cubryna 2376 m n.p.m. to szczyt w głównej grani Tatr bezpośrednio sąsiadujący z Mięguszowieckim Szczytem Wielkim, od którego oddziela go Hińczowa Przełęcz.

Pomimo iż Cubryna jest „mniejszą siostrą” Mięguszowieckiego Szczytu Wielkiego, z jej wierzchołka rozciąga się niemal równie imponujący widok. Ciekawostką jest również fakt, że przez ten szczyt przebiega jeden z głównych wododziałów europejskich.  

Na wierzchołek Cubryny prowadzę dwoma popularnymi wariantami. Pierwszy z nich to klasyczne wejście przez Galerie Cubryńskie i Hińczową Przełęcz. Drugi równie ciekawy to wejście przez Prawy Zachód Abgarowicza i dalej zachodnią granią na szczyt.

Trudności wspinaczkowe nie są wygórowane i oscylują w granicach I stopnia. Jest to jednak przedsięwzięcie dosyć czasochłonne ze względu na odległość i pokonywane przewyższenie.

Bardzo dobra znajomość terenu pozwala mi zapewnić Państwu odpowiednią asekurację i bezpieczeństwo. Oczywiście wiążemy się liną i z tego powodu na tatrzańskie szczyty pozaszlakowe zabieram maksymalnie dwie osoby. Wszelki potrzebny sprzęt specjalistyczny - kask, uprząż, lina itd., jest przeze mnie zapewniany bez dodatkowych opłat. Zapraszam.