Tatrzańskie Granie

Tatrzańskie Granie to oferta wyjątkowa. W Tatrach Wysokich mamy dużo możliwości jeśli chodzi o takie wyjścia.

Cechą charakterystyczną wspinania się na przepaściste granie w Tatrach jest duża ekspozycja, która towarzyszy nam niemal przez cały czas. Z reguły dostajemy się w taki teren możliwie najkrótszą i najłatwiejszą drogą.

Najbardziej popularne Tatrzańskie Granie to świetna jakość skały, a co za tym idzie, bardzo dobre możliwości asekuracji. Prowadzenie klientów w takim terenie wymaga od przewodnika umiejętności zastosowania wielu różnych technik linowych i wykorzystywania form terenu do jak najefektywniejszej asekuracji. Sprawność działania i znajomość terenu daje szanse na realizację  tych projektów szybko a co za tym idzie bezpiecznie. W wielu wypadkach pokonywać będziemy ostre turniczki, uskoki w grani z których trzeba się ze-wspinać, czy „konie skalne” - często możliwe do przejścia jedynie okrakiem :)

Propozycje z tej kategorii to m.in. Grań Kościelców, Grań Fajek, Świnicka Grań, Ciemnosmreczyńska Grań, czy Grań Mięguszy.

Trzeba pamiętać, że ewentualne wycofy z grani, zwłaszcza w czasie załamania pogody są często trudne i dlatego warto skorzystać z usług Wysokogórskiego Przewodnika Tatrzańskiego.

Zapraszam serdecznie na spektakularne wyjścia graniowe.

Ceny zaczynają się od 1200 zł (maksymalnie dwie osoby)