Zanim wynajmiesz przewodnika

Kilka istotnych informacji...

Witam serdecznie i dziękuję za zainteresowanie moimi usługami  przewodnickimi. Zanim zdecydujecie się Państwo na skorzystanie z mojej oferty, proszę o zapoznanie się z poniższymi uwagami.

Najważniejszym zadaniem przewodnika jest zapewnienie Państwu maksimum bezpieczeństwa. Nie oznacza to, że w pewnych nieprzewidzianych okolicznościach nie dojdzie do wypadku. Wyjścia w teren wysokogórski i wspinanie są z zasady obciążone pewnym ryzykiem związanym z przebywaniem w takim terenie. Przewodnik posiada odpowiednie doświadczenie, umiejętności oraz bardzo dobrą znajomość terenu po to, aby maksymalnie zminimalizować ryzyko wypadku.

Cel wyjścia oraz koszt usługi

Cel wyjścia oraz koszt usługi jest zawsze ustalany przed wyjściem i dostosowywany do warunków pogodowych i możliwości klientów. W pierwszej kolejności proszę skorzystać z formularza kontaktowego - nie zawsze mogę odebrać telefon. Z pewnością oddzwonię aby ustalić szczegóły.

Może się zdarzyć, że ze względu na nagłą zmianę warunków pogodowych, lub inne trudne do przewidzenia okoliczności, założony cel będzie niemożliwy do zrealizowania. Zależnie od tego stawka za wyjście może zostać zmniejszona proporcjonalnie do zaangażowanego czasu, sił i środków. Wyjątkiem są sytuacje niezależne od przewodnika - brak odpowiedniego lub części ekwipunku osobistego klienta, słaba forma fizyczna, koordynacja ruchowa czy umiejętności klienta nieadekwatne do wcześniej deklarowanych.

Sprzęt specjalistyczny potrzebny do zrealizowania danego wyjścia jest najlepszej jakości i posiada odpowiednie atesty. Jest on zapewniany przeze mnie bez dodatkowych opłat. Oczywiście jeżeli posiadają Państwo swój ekwipunek wspinaczkowy można z niego skorzystać lecz wcześniej zostanie przeze mnie dokładnie sprawdzony.

Ubezpieczenie

Często działamy na granicy polsko-słowackiej lub na Słowacji, gdzie ewentualne akcje ratunkowe są odpłatne. Z tego względu musicie Państwo posiadać ubezpieczenie od kosztów akcji ratunkowej. 

Takie ubezpieczenie musi zostać wykupione minimum dzień wcześniej. Można to łatwo zrobić przez internet lub biurach ubezpieczeniowych. Ważne aby było to ubezpieczenie assistance dla osób uprawiających „sporty ekstremalne”