Skitury

Narciarstwo wysokogórskie to coraz bardziej popularna forma zwiedzania Tatr w okresie zimowym. I bardzo dobrze, gdyż oprócz frajdy z samej jazdy w miękkim puchu zwiększamy zdecydowanie swoje bezpieczeństwo związane z zagrożeniem lawinowym.

W porównaniu do przygotowanych tras narciarskich na terenie Tatr, możliwości jakie daje nam ski-touring są wręcz nieograniczone. Od łagodnych stoków Tatr Zachodnich po strome żleby Tatr Wysokich, każdy znajdzie coś dla siebie. 

W rejonie Kasprowego Wierchu i doliny Kondratowej, TPN wytyczył szereg łatwych tras, dedykowanych potrzebom turystyki narciarskiej. Właśnie tam najlepiej rozpocząć swoją przygodę z fokami.

Oferta z tej kategorii jest skierowana zarówno dla początkujących jak i tych narciarzy, którzy po pierwszych wycieczkach w rejonie Kasprowego Wierchu, chcieliby bezpiecznie zwiedzić inne rejony Tatr.

Chętnie podzielę się z Wami swoim wieloletnim doświadczeniem. Pomogę dobrać odpowiedni sprzęt, przekażę niezbędną wiedzę na temat technik podchodzenia i zjazdu w terenie pozatrasowym oraz nauczę jak optymalnie zaplanować trasę wycieczki narciarskiej z uwzględnieniem stopnia zagrożenia lawinowego, warunków śniegowych i pogodowych. 

Wiedza na temat bezpiecznego poruszania się zimą w górach jest bardzo kompleksowa i wymaga niemałego doświadczenia, dlatego tym bardziej polecam skorzystanie z moich usług. 

Ceny wyjść narciarskich zaczynają się już od 1000 zł ( maks. 6-os.)


Na fokach w dolinie Pańszczycy