Mięguszowiecki Szczyt Wielki

Mówi się, że król jest jeden i w wypadku Tatr Polskich niewątpliwie jest nim Mięguszowiecki Szczyt Wielki 2438 m n.p.m. Wznosi się dumnie nad Morskim Okiem ku któremu opada prawie tysiąc- metrową, największą ścianą skalną w Polsce. Panorama rozciągająca się z szczytu jest jedną z najwspanialszych w Polskich Tatrach. 

Na MSW można wejść na kilka sposobów. 

Moja propozycja to klasyczne wejście przez Galerie Cubryńskie, Hińczową Przełęcz i skomplikowane topograficznie  płd. zbocza Mięgusza, lub efektowna droga przez Zachód Janczewskiego, który przecina w dwóch trzecich wysokości potężną płn. ścianę MSW doprowadzając nas na zachodnią eksponowaną grań i nią dalej na szczyt. Trudności wspinaczkowe nie przekraczają I stopnia lecz jego skomplikowana topografia wymaga bardzo dobrej znajomości terenu.

Bardzo dobra znajomość terenu pozwala mi zapewnić Państwu odpowiednią asekurację i bezpieczeństwo. Oczywiście wiążemy się liną i z tego powodu na tatrzańskie szczyty pozaszlakowe zabieram maksymalnie dwie osoby. Wszelki potrzebny sprzęt specjalistyczny - kask, uprząż, lina itd., jest przeze mnie zapewniany bez dodatkowych opłat.