Świnicka Grań

Świnicka Grań to piękny „podniebny” spacer pomiędzy głównym wierzchołkiem Świnicy 2301 m n.p.m. a Zawratową Turnią 2247 m n.p.m.

Jest to propozycja z kategorii „solidne górskie wyprawy” ze względu na długość samej grani jak i odległości jakie trzeba pokonać aby się na nią dostać i z niej zejść. Na szczęście dotarcie na początek grzebienia, znacząco ułatwia szlak turystyczny na Świnicę a zejście również nie jest skomplikowane i wiedzie w całości szlakiem z przełęczy Zawrat na Halę Gąsienicową. 

Świnicka Grań składa się z kilku głównych szczytów oddzielonych od siebie wąskimi przełączkami. I tak zaczynając na Świnicy przejdziemy kolejno przez Gąsienicową Turnię, Niebieską Turnię i Zawratową Turnię. Znajdziemy tu eksponowane odcinki skalne, ciekawe wspinaczki na poszczególne szczyty w grani i powietrzne zjazdy na linie. Jednym słowem - kawał górskiej przygody. 

Wszelki potrzebny sprzęt specjalistyczny - kask, uprząż, lina itd. posiada certyfikaty UIAA i jest przeze mnie zapewniany bez dodatkowych opłat. Zapraszam.


Świnicka Grań - przed zjazdem z Niebieskiej Turni